SVJETSKI I EUROPSKI TJEDAN NOVCA

Svjetski i Europski tjedan novca obilježava se od 25. do 31. ožujka, a sve s ciljem podizanja razine financijske pismenosti građana. 
Prema rezultatima istraživanja koje je provela Hrvatska narodna banka, najniža razina financijske pismenosti je upravo ona među mladima do 19 godina. Upravo zbog toga profesorica ekonomske skupine predmeta Anita Perkov Kalebota našim učenicima kroz teoriju i praktične primjere nastoji na što zabavniji način objasniti pojmove vezane za financije kao što su: povijesni razvoj novca, tekući i žiro račun, kreditne kartice, kamatni i valutni rizik kod podizanja kredita, sigurnost na internetu, obveze i prava potrošača.
 
Učenici 1. b razreda Đana Bašić, Narda Ćoko, Mateo Dučkić, Paula Gale, Marko Jakelić, Luka Petrović, Antea Sunara, Danica Sićenica i Stipe Dino Šimundić sudjelovali su na Europskom kvizu novca i postigli treće mjesto u Splitsko-dalmatinskoj županiji. 
Čestitamo našim učenicima na trudu i zalaganju! 
 
Kakvo je njihovo iskustvo bilo, pročitajte u nastavku...
 
 "Bilo je zabavno i edukativno jer smo naucili puno novih zanimljivih stvari. Naucili smo kako cuvati i ne davati svoje podatke na internetu, kako cuvati o baratati sa novcem, itd. (Marko Jakelić, 1.b)
 "Na kvizu je bilo zabavno i edukativno. Lijepo smo proveli vrijeme zajedno s razrednicom. Naučila sam mnogo toga. Zadovoljna sam rezultatom razreda. (Antea Sunara, 1.b)
Rate this item
(0 votes)