Nasilje ne stanuje ovdje

Ovih dana, u našoj školi dugogodišnji suradnik i predavač, policijski službenik Ante Radoja održao je djeci predavanje o prevenciji vršnjačkog nasilja i suzbijanju ovisnosti.


Nažalost,svjedoci smo poražavajućih statistika, porasta zlostavljane djece koja zbog straha od opetovanog vršnjačkog nasilja postaju tihim žrtvama.Sve je više onih učenika koji u strahu od jednog ili čak grupice zlostavljača postaju anksiozni, depresivni, zatvaraju se u svoj svijet, a ponekad od silne napetosti odbijaju ići u školu.


Naša škola redovito sudjeluje u radionicama koje su nastale s ciljem da razviju duh empatičnosti i tolerancije prema habitusu svakog učenika. Vodeći se načelom međusobnog razumijevanja, komunikacije i uvažavanja pomažemo učenicima da usvoje pozitivne obrasce ponašanja.


U konačnici učenici osnaženi pozitivnim stavom o sebi kao empatičnom pojedincu sami postaju preventiva nasilju i tako doprinose standardu škole bez nasilja.


Nataša Poljak, prof.

Rate this item
(0 votes)